Jak si zjednodušit stěhování? 4 užitečné tipy

Publikováno: 19.4.2020

Jak si zjednodušit stěhování? 4 užitečné tipy

Říká se, že lepší je vyhořet než se stěhovat. A rozhodně to tak může být, pokud na něj nejste dobře připraveni. Když ho ale nepodceníte, vše může mít hladký průběh. V tomto článku Vám poradíme pár tipů, jak si ho zjednodušit. 

Dodávku? Rozhodně!

Ano, můžete poprosit kamarády, aby Vám půjčili svá auta, a pak od rána do večera jezdit sem a tam, nakládat a vykládat, až jde hlava kolem. Proč ale když půjčení dodávky už dneska není ani nákladná ani složitá záležitost. Navíc nebudete mít starosti s tím, zda se Vám větší kusy nábytku do auta vejdou, nebo ne.

Především v Praze a jejím okolí je ale dobré si dodávku rezervovat dopředu, aby jste nebyli nemile překvapení, že už v daném termínu nemají žádné dostupné. Vyberte si ale takovou půjčovnu, která má asistenční servis dostupný 24/7. I kdyby se pak cokoliv stalo, vše rychle vyřídíte.

Nebojte se, volno dostanete

Ze zákona máte nárok na dva dny volna na stěhování. Placené v případě, že se stěhujete kvůli zaměstnavateli. Neplacené volno dostanete, pokud se stěhujete z vlastní vůle.

A to volno se opravdu hodí! Stěhování totiž není jen o tom naložit a převézt. Je také potřeba zabalit. S čím větší pečlivostí zabalíte, tím lépe pak proběhne naložení do dodávky a převoz.

Pořádek musí být

Stěhování je ideální příležitost k tomu vytřídit všechny věci. Protože, ruku na srdce, kolik věcí jste za poslední rok ani nevzali do ruky? Staré oblečení, které "se jednou bude hodit na chatu, až jí budeme mít". Nebo to rozbité rádio, které "přece opravím a nemusíš mi to každý rok připomínat", a jiné takové věci s klidným srdcem vyhoďte, nebo lépe darujte potřebným (pokud samozřejmě fungují). A nebojte, než budete mít chatu, určitě nashromáždíte nové oblečení.

Je také dobré začít shánět už dopředu krabice. Nejlepší jsou ty banánové, které Vám na požádání dají v některém větším supermarketu. Když je zabalíte, popište si je, ať máte přehled kde co je. Nemusíte pak přeskládat celý byt, než najdete "ten zatracenej kartáček na zuby". 

Úklid a vybalování

Udržet si dobré vztahy chce každý z nás. Můžete k tomu přispět i tím, že si necháte čas na úklid po zabalení věcí. Nový obyvatel to určitě ocení. Když se totiž všechny věci dají do dodávky, vynikne i nepořádek, kterého jste si před tím nevšimli.

Nechte si také prostor pár dní po stěhování, abyste mohli v klidu vybalit. Není nic příjemného žít měsíce "v krabicích". Zvlášť když to není nutné. Také se o to dřív budete moci těšit z nového bydlení a bude pro Vás po všem tom přesouvání opravdovou oázou. 

Naše půjčovna dodávek v Praze 9 Horních Počernicích www.dodavky-praha.com 

Je pro Vás tím pravým partnerem!

Zpět na seznam